Atrapy kamer, czy warto?

Atrapy kamer, czy warto?

 

Dzisiejsze czasy pokazują dużą skalę przestępczości. Koniecznością staje się zapewnienie bezpieczeństwa naszym bliskim, ochrona obiektów czy terenów. Wybierając monitoring w pierwszej kolejności musimy określić, co chcemy chronić, a w drugiej jaką to ma dla nas wartość. Profesjonalny monitoring czy użycie pół środków w postaci atrap monitoringu to często nasuwające się pytanie. Na rynku możemy znaleźć wiele imitacji kamer, wykonanych bardzo profesjonalnie. Posiadają one diodę Ir – diodę nadawczą podczerwieni. Wykonane są z wysokiej jakości materiałów oraz ze specjalną dbałością o szczegóły.

Wyglądają jak prawdziwa kamera zarówno z bliska, jak i daleka. Różnica dla osoby niebędącej specjalistą jest niezauważalna. Czy to może odstraszyć nieproszonych gości? Tak, jednak nie odstraszy doświadczonych włamywaczy czy złodziei, którzy bardzo dobrze znają wszystkie nowinki technologiczne. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło „jak sprawdzić czy kamera jest prawdziwa”, a wyświetli się nam około 128000 wyników. Rozwiązanie, jakim są atrapy to tylko niższy koszt.

Nie są gwarancją poczucia bezpieczeństwa oraz zabezpieczenia mienia. Pragnąc uchronić mienie od ryzyka padnięcia łupem bezwzględnych przestępców, warto zainwestować w profesjonalny monitoring. Najskuteczniejszym sposobem jest połączenie monitoringu wizyjnego z systemem alarmowym. Dokonując wyboru niezbędne jest dokładne zdefiniowanie swoich potrzeb. Warto określić, kiedy i gdzie system alarmowy będzie wykorzystywany.