Inteligentne kamery

Monitoring to dla wielu polaków zjawisko wciąż nowe i niektórzy z nas jeszcze nie są przekonani do tej formy zabezpieczenia domu czy też firmy. Wskazują na braki monitoringu i konieczność stałego śledzenia kamer. Tymczasem samo funkcjonowanie monitoringu już od dawna nie przypomina tego z lat dziewięćdziesiątych, a możliwości wykorzystania kamer zaskoczą niejednego klienta.

[Trwałość]

To, co wielu z nas hamuje przed wykorzystaniem monitoringu, to obawa, że kamery stosunkowo łatwo ulegają zniszczeniu, a ich zasięg jest mocno ograniczony. Tymczasem współczesne urządzenia tego typu są nam w stanie przekazać obraz nawet do pięćdziesięciu metrów i to w warunkach zaciemnienia. Dzięki temu odpowiednie rozstawienie kamer zagwarantuje nam możliwość monitorowania bardzo dużej powierzchni, co może być wykorzystane choćby przy konieczności ochrony i nadzoru powierzchni magazynowych lub ochrony domów z dużym ogrodem. Dodatkowo kamery tego typu mogą pochwalić się wysokim wskaźnikiem wodoszczelności, co umożliwia dowolne ich zamontowanie bez obaw, że zmienne warunki atmosferyczne, utrudnią monitorowanie powierzchni. Ostatecznie są też odporne na ewentualne zniszczenia. O ile kilkanaście lat temu wystarczyło uderzyć kamerę, żeby przerwać tryb jej pracy, to współczesne modele są stosunkowo trudne do zniszczenia przez ewentualnego włamywacza czy zwyczajnego wandala.

[Inteligentny monitoring]

Rejestrowanie obrazu, to nie jedyna zaleta inteligentnych kamer. Są one w stanie, wykrywając ruch na powierzchni, która znajduję się pod ich nadzorem, zrobić danej osobie zdjęcie i ekspresowo wysłać je do właściciela lub zarządcy monitoringu za pomocą maila. Nie tylko więc dostajemy natychmiast sygnał, że w przestrzeni, którą nadzorujemy dzieje się coś złego, ale jesteśmy w stanie momentalnie stwierdzić czy dana osoba, którą wykryły kamery, jest uprawniona do pobytu na danym terenie czy też nie. Dzięki temu rozwiązaniu unikamy wielu fałszywych alarmów, które są kłopotliwe dla nas i służb porządkowych. Ostatecznie nowoczesne kamery potrafią nawet wykryć przedmiot, który znikł z posesji z danej lokalizacji i wskazać miejsce, gdzie znajduje się w danej chwili.