Modernizacja systemu nadzoru analogowego na cyfrowy – dlaczego warto?

Od kilku lat monitoring cyfrowy cieszy się ciągłym zainteresowaniem. Pomimo znacznego wzrostu jego popularności, zdecydowana większość istniejących systemów wizyjnych to instalacje analogowe.

Dlaczego warto dokonać modernizacji?

Cyfrowe rejestratory wideo wyposażone są w dyski twarde. Eliminuje to konieczność nieustannej wymiany kaset w magnetowidach. Sama obsługa jest o wiele łatwiejsza, a system bardziej stabilny i wydajny.
Identyfikacja osób oraz przedmiotów jest skuteczniejsza niż w przypadku dostępu analogowego. Powodem jest wyższa jakość obrazu generowanego przez kamery, które umożliwiają dokładne odwzorowanie rysów twarzy, identyfikację nominałów banknotów czy odwzorowanie tablic rejestracyjnych.
Instalacja systemu cyfrowego jest łatwiejsza niż analogowego. Podłączenie kamer do Ethernetu zazwyczaj nie wymaga prowadzenia kabli. W wielu mieszkaniach, małych firmach czy korporacjach są już potrzebne instalacje.

Jak zmienić monitoring analogowy na cyfrowy?

1. Zmiana hybrydowego rejestratora – systemu łączonego wykorzystującego w jednej instalacji sprzęt analogowy i IP.
2. Zmiana serwisu wizyjnego IP – budowa infrastruktury sieci IP, w której wykorzystywane będą kamery analogowe.
3. Budowa nowego systemu CCTV – zmiana systemu analogowego na cyfrowy.
Jaki jest koszt zmiany systemu analogowego na cyfrowy?
Koszty są różne i zależą od wielu czynników: m.in. od jakości posiadanych urządzeń analogowych oraz od złożoności instalacji CCTV.

montaż kamer białystok, montaż kamer warszawa, atrapy kamer białystok, atrapy kamer warszawa, kamery ip warszawa