Kamery, alarmy bezprzewodowe – montaż inteligentnych systemów

6 zalet bezprzewodowego systemu alarmu
—–
System alarmowy w domu najlepiej zaplanować, jako element bezpieczeństwa dla mienia i dla domowników, już na etapie budowy, ale nie zawsze jest to możliwe. Brak okablowania poprowadzonego w strategicznych miejscach domu czy lokalu firmowego nie jest jednak przeszkodą dla instalacji systemu alarmowego. Można bowiem z powodzeniem wykorzystać alarm bezprzewodowy. Przedstawiamy 6 zalet takiego systemu.
1. Bez okablowania
Brak ułożenia pod tynkiem w ścianach przewodów niezbędnych do odpowiedniego funkcjonowania systemu alarmowego kablowego, nie jest bezwzględną przeszkodą w instalacji. Nie trzeba kuć tynków, ponieważ można zastosować bezprzewodowy system alarmowy, bez kabli. Wszystkie elementy, tj. czujniki i centrala alarmowa komunikują się ze sobą na ogół za pośrednictwem fal radiowych.
2. Długie, bezobsługowe działanie
Systemy bezprzewodowego alarmu w domu lub w firmie są zasilane z baterii lub akumulatorów. Nie trzeba ich wymieniać zbyt często – średnio baterie wystarczą na 3 lata bezawaryjnego działania systemu.
3. Solidne zabezpieczenie
Czujniki alarmowe identyfikują ruch w miejscu, w którym nie powinno ich być, a następnie przesyłają sygnał do centrali alarmowej. Atutem nowoczesnych systemów bezprzewodowych jest wysoka odporność na celowe próby zakłócenia transmisji radiowych.
4. Możliwość rozbudowy
Nowoczesne czujniki systemów alarmowych mają niezależne zasilanie oraz alerty o słabych bateriach czy o próbach otwarcia obudowy. Większość z nich pozwala na jednoczesne podłączenie czujników ruchu, dymu, czasu, gazów czy przycisków napadowych.
5. Prosta instalacja
Montaż instalacji bezprzewodowego systemu alarmowego jest bardzo prosty, ale należy zawsze sprawdzić, czy baterie w urządzeniach są sprawne i zainstalować je tuż przed montażem w systemie.
6. Ochrona przed włamaniem i nie tylko
System alarmowy bezprzewodowy jest dyskretny, łatwo go umieścić w domu lub w firmie, a przy tym ostrzega przed nietypowymi sytuacjami zaistniałymi w ochranianym obiekcie. Alarm może włączyć sygnalizację optyczną, akustyczną lub obie na raz.