Kamery do wycieleń – ochrona gospodarstw rolnych

Kamery w gospodarstwie rolnym
—–
Kompleksowy monitoring coraz śmielej wkracza na teren gospodarstw rolnych i stanowi tam ważny element kontroli zwierząt oraz ochrony mienia.

[Ochrona przede wszystkim]

O ile mieszkając w mieście w kilkudziesięciu metrowym mieszkaniu, nietrudno mieć na wszystko baczenie, to kompleksowa ochrona dużego gospodarstwa rolnego nastręcza już jednak pewne problemy. Z tego powodu właśnie rolnicy coraz chętniej wykorzystują zalety monitoringu, do nadzorowania swojej własności. Monitoring zapewnia przede wszystkim stały wgląd we wszystko, co się dzieje na naszym terenie i to przez siedem dni w tygodniu, dwadzieścia cztery godziny na dobę. Archiwizacja obrazu pozwala na zlokalizowanie przyczyny danej szkody lub odnalezienie sprawcy zniszczenia. Dzięki temu nasz stan posiadania jest stale pod ochroną i tyczy się to nie tylko samego domu, ale też maszyn rolniczych, płodów czy zwierząt. Już sama obecność kamer, potrafi skutecznie odstraszyć wszelkich pasjonatów cudzej własności, a jeśli to nie poskutkuje, to zapis z kamery będzie doskonałym dowodem w każdym postępowaniu karnym, cywilnym czy odszkodowawczym.

[Podgląd zwierząt]

Monitoring jest też niezwykle korzystny, jeśli chodzi o hodowlę zwierząt. Dzięki niemu nie musimy już nieustannie biegać do budynków gospodarczych, aby zobaczyć jak mają się zwierzęta. Dzięki kamerom zapewnimy sobie bowiem nieustanny podgląd ich zachowań i będziemy w stanie reagować, wtedy kiedy stanie się coś złego. Jest to rozwiązanie szczególnie korzystne, kiedy trzeba nadzorować zachowanie zwierząt w terminie porodowym. Zwłaszcza w zimie. Jak wiadomo, wymagana jest wtedy wytężona obserwacja zwierzęcia, zwłaszcza jeśli chodzi o bydło. Monitoring pozwala nam odejść od zwierzęcia, które w każdej chwili może zacząć rodzić i oddać się swoim obowiązkom, jednocześnie wiedząc, że jesteśmy w stanie w każdej chwili zareagować i przyjść zwierzęciu z pomocą. Obraz z kamery możemy obserwować w domu lub za pośrednictwem specjalnej aplikacji w telefonie komórkowym. System pozwala nam zatem nawet na znaczne oddalenie od domu i ewentualne powiadomienie innych domowników o konieczności interwencji.