Domofon w bloku–czyli o zwiększeniu bezpieczeństwa

Domofon w bloku – czyli o zwiększeniu bezpieczeństwa
—–
W Polsce wciąż jeszcze jest spokojnie, jednak zdarzają się sytuacje, które mrożą krew w żyłach. Ktoś kogoś zabija, ktoś się gdzieś włamuje, ktoś kogoś okrada, porywa – różni ludzie znajdują się czasem w niewłaściwych miejscach, a czasem jest to kwestia bezpieczeństwa domostwa. Paradoksalnie w bloku – mimo tego, że w budynku mieszka przecież wiele rodzin – bardzo łatwo o włamanie, gdyż przez klatkę schodową przewija się wielu nieznajomych. Niektórzy sąsiedzi zwracają mniejszą uwagę na obcych – i kłopot gotowy! Co może zwiększyć bezpieczeństwo? Na pewno montaż domofonu! To rozwiązanie często już stosowane, choć jeszcze nie wszędzie obecne – a to błąd, bo wyraźnie zwiększa bezpieczeństwo!
Jak działa domofon i jakie dokładnie zalety posiada? Domofon jest elektronicznym urządzeniem, służącym do komunikacji głosowej na nieduże odległości – zwykle chodzi tutaj o kasetę bramową i słuchawkę unifonu, montowaną wewnątrz poszczególnych mieszkań. Przyciśnięcie odpowiedniego przycisku, czy też wystukanie właściwego numeru mieszkania skutkuje wykonaniem połączenia z wybranym lokalem. Osoba będąca wewnątrz może sama zdecydować czy wpuścić, czy nie wpuścić danej osoby do środka. Zapewnia to wzrost bezpieczeństwa. Tym bardziej, że można pokusić się o montaż nie tylko zwykłego domofonu, lecz również i wideodomofonu, który pokazuje także i obraz.
Co zyskujemy używając domofonu? Większą kontrolę nad tym, kto dostaje się na klatkę schodową. Osoba, której nikt nie wpuści, nie wejdzie do środka. Oczywiście, nie za każdym razem trzeba dzwonić – mieszkańcy mają klucze do drzwi, albo też możliwość otwarcia ich przy pomocy specjalnego, wstukiwanego w domofon kodu. Montaż domofonu jest zresztą wielkim ułatwieniem również dla osób, które przychodzą w odwiedziny – nie trzeba na przykład wdrapywać się na 4 czy 6 piętro, żeby dowiedzieć się, że kogoś nie ma w domu. Domownikom zaś daje chwilę na przygotowanie się – choćby krótką – bo przychodzący nie stukają od razu do ich drzwi, lecz dzwonią przy tych zewnętrznych.
Montaż domofonu w bloku jest dobrym rozwiązaniem, o czym świadczy najlepiej duże zainteresowanie nimi. W naszej firmie oferujemy przy tym nie tylko dostosowane do potrzeb domofony, lecz również i 36-miesięczną gwarancję na sprzęt.